Şöhret Otomasyon Kepenk

ŞÖHRET OTOMATİK KEPENK VE KAPI SİSTEMELERİ

Çağın gelişmesiyle hayatımıza giren otomasyon sistemlerinde varlığımızı otomatik kepenk, panjur, kapı vb. birçok alanda hissettirmekteyiz. Şöhret Otomatik Kepenk ve Kapı Sistemleri olarak sizlere birinci sınıf uluslararası dünya dolaşım belgeli ürünler sunuyoruz. Amacımız müşteri memnuniyeti odaklı olarak uzun yıllar hizmet vermektir.

HİZMETLERİMİZ :

  • OTOMATİK KEPENK SİSTEMLERİ
  • OTOMATİK PANJUR SİSTEMLERİ
  • FOTOSELLİ KAPI
  • MALZEME SATIŞI

 

Kepenk, sarmal kapı, daraba v.b. gibi birçok isimle anılan dikey çalışan bir kapı modelidir.

Roller shutter olarak ingilizce literatürde adlandırılır. Kepenkin üst tarafında bulunan motor şaftının dönmesi ile kepenk lamellerinin bunun üzerine sarılması sonucu açılıp kapanma işlemi yapar. Garaj kapılarından dükkân kapılarına, yangın bölme ihtiyacı olan yerden fabrika kapılarına kadar birçok yerde çok farklı şekillerde kullanılır. Ev camları için panjur tipi sarmal kapılar da mevcuttur.

 

 

Konut Tipi Kepenkler

 Konut pencerelerinde kullanılan kepenk sistemleri, tarih boyunca mimari estetik anlayışımızın vazgeçilmez geleneksel öğelerinden biri olmuştur. Kepenk sistemlerinin binaların cephelerine kattığı estetik değer her yüzyılda insanlara cazip gelmiştir. Günümüz modern mimarisinde de konutlarda, hem işlevsellik hem de estetik açısından panjur veya kepenk uygulamaları önem kazanmaktadır. Alüminyum konut tipi kepenk Sistemleri binaların bir veya birden fazla kanatlı pencerelerine ya da kapılarına rahatlıkla uygulanabilir.

Alüminyum konut tipi kepenkleri ekstrude çekme profillerden çift cidarlı olarak imal edilmektedir

Alüminyum konut tipi kepengi oluşturan profillerin her biri damla şeklinde olup, saç vidasıyla sabitlenen özel plastik lamel adaptörlerinin içinde çalışır.

Alüminyum konut tipi kepenklerde plastik lamel adaptörleri sürtünmesiz özellikte ve her türlü diş etkene dayanıklı imal edilmiştir.

Alüminyum konut tipi kepenk lamelleri özel adaptör aksesuarları ile, her iki yönde toplam 180° lik açıyla hareket edebilme özelliğine sahiptir.

Alüminyum konut tipi kepenklerde tam dönüş yapabilen lameller, her iki yönde birbirine plastik contalarla bağlandığından ışığı sızdırmaz ve tam karanlık sağlar.

Alüminyum konut tipi kepenklerde lamellerin her iki yönde tam dönüş yapabilmesi, temizliğinin yapılmasını kolaylaştırırken, mahremiyeti koruyarak ışığın içeriye istenilen oranda alınması ve etkin bir havalandırma yapılmasını da sağlar.

Alüminyum konut tipi kepenkler de açma - kapama ve lamel açısını döndürme için tasarlanmış özel plastik aksesuarlarla elle rahatlıkla kontrol edilir. Uzun ömürlüdür ve bakım gerektirmezler.

Alüminyum konut tipi kepenklerde rüzgardan kanatların çarpmaması için özel kilitleme aksesuarları ile kanatlar sabitlenebilir, istendiğinde kolayca açılabilir.

Alüminyum konut tipi kepenkler her ölçüde üretilebilinir, istenilen RAL renginde veya ahşap desenli boyanabilir.

Alüminyum konut tipi kepenkleri ile konutlarınızda güneş, kar, yağmur, rüzgar, hırsız.. gibi etkenlere karşı güvenlik sağlanırken aynı zamanda havalandırma ve ışığı istenilen oranda içeriye alma ayrıcalığı da yaşanır.

 

Mağaza Tipi Kepenkler

Galvanize kepenk sistemleri 66 ve 120 mm ölçülerinde, 0.80, 1.00 ve 1.20 mm et kalınlığında 1. kalitede üretilmiş galvanizli çelik profillerden oluşur. Galvaniz kepenkler istenilen RAL rengine boyanabilir.Galvaniz kepenkler hırsızlığa karşı son derece mukavimdir,yağmur,çamur,toz ve güneşe karşı son derece dayanıklıdır.

Galvaniz ( otomatik ) kepenkler yanıcı ve patlayıcı maddelere karşı yüksek direnç gösterir. Motorlu ( otomatik ) veya manuel uygulama seçeneği mevcuttur, uzaktan kumanda ya da buton kontrolü mümkün kılan santral motorlar kullanılır.

Galvanize kepenk profilleri 0.8, 1.00 ve 1.20 mm et kalınlığı ve dört ayrı tipte üretilir. Tamamen kapalı, mikro delikli, düz ve çapraz örgülüdür. Örgülü model kepenklerin sarım çapları daha yüksek olduğundan kutu detayı için gerekli ölçü de diğerlerinden daha yüksektir.

Galvaniz kepenk sistemlerin de kullanılan santral motorlar da ağırlık içerde ki yaylara dağıtılarak motorun uzun ömürlü olması ön planda tutulmuştur. Galvaniz kepenk sistemlerinde manuel aparat aşağı da olduğu için elektrik kesintisinde kolay manuel açılım sağlar.

Galvaniz kepenk dikme profilleri 2.00 mm et kalınlığında galvaniz çelikten üretilir. Dikmelerde kullanılan kauçuk fitil, metaller arsındaki sürtünmeyi engelleyerek, aşınmayı önler ses ve kısmi ısı izolasyonu sağlar.

Galvaniz kepenk etek profili 1.5 mm et kalınlığında galvaniz çelikten üretilen profiller kilit sistemi takılmasına olanak sağlar ve profillerin rüzgara karşı mukavemetini arttırır. Galvanize çelik kepenklerde santral motorlar kullanılır.

Galvaniz kepenklerin tambur merkezinde bulunan motorun her iki yanında ölçü ve ağırlığa bağlı olarak faklı adetlerde yaylar mevcuttur. Santral motorlar 230V/60 Hz de çalışır ve ısınmaya karşı termik koruyuculudur.

Galvaniz kepenk sistemleri uzaktan kumanda,otomatik kapama,metal kütle dedektörü,uzaktan kumanda, anahtarlı şalter buton gibi kontrol sistemleri ile çalıştırılabilir.